УСПЕШНО ПРИКЛЮЧИЛ ПОРЕДЕН ПРОЕКТ
Успешно приключи мобилността по Програма „Еразъм+“, проект № 2025-1-BG01-KA122-SCH-00032851, „Изборът на професия между фантазията и реалността“ в гр. Севиля, Испания, проведена от 01.03.2026г. до 09.03.2026г.
Проведените дейности разшириха и усъвършенстваха знанията и компетентностите на участниците, за да се стигне до крайния резултат – качествено образование посредством повишена квалификация, съобразена с екопрехода и устойчивия растеж. Обучението изясни как учителите могат да предприемат действия за насърчаване на зелените умения на своите ученици: екологична осведоменост, култура за иновации, предприемачество и активни комуникационни умения. Акцент бе поставен в интегриране на зелените умения в дизайн-мислене, относно идентифициране и намиране на иновативни решения на реални проблеми в полза на човечеството. Практически задачи и варианти насърчиха критичното мислене сред учителите за справяне с реални предизвикателства, свързани с бъдещето на планетата.
Участниците успешно се интегрираха в местното общество, опознаха бита и културата на непозната за тях – друга страна на ЕС. Комуникацията ги научи да бъдат открехнати към нови идеи и толерантни към различията.
Проектът приключи успешно със заключителна конференция, на която участниците в мобилността получиха сертификат от фирмата-партньор и документ за Европас мобилност. От името на 47 СУ „Христо Г. Данов“, обучителят Джонатан Тайбо получи плакет с благодарност за неговата отдаденост и всеотдайност по време на обучението.
Създадени бяха полезни връзки и контакти с колегите от партньорските държави, с които ще продължи обмяната на идеи и добри практики за ориентирането на образователните програми и методи към нуждите на реалния живот, за активно участие в програми, с цел по-голяма осведоменост и преход към зелена икономика и по-устойчиво общество.



